TOWARZYSTWO AZJI
I PACYFIKU
WITAMY NA STRONIE
Przedstawiciele Towarzystwa Azji i Pacyfiku w dniach 28 sierpnia - 3 września odbyli podróż do Chin. Delegaci: dr Adam Marszałek, Daniel Kawa, Judyta Węgłowska i Dorota Ottmann uczestniczyli w wielu spotkaniach biznesowych oraz wzięli udział w Międzynarodowych Pekińskich Targach Książki. Szczególną satysfakcję wzbudziła ekspozycja książek opublikowanych nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek we współpracy z Anhui Publishing Group oraz China Renmin University Press. Członkowie delegacji mieli także okazję zwiedzić najważniejsze zabytki w Pekinie, m.in. Chiński Mur i Zakazane Miasto.
Delegacja Towarzystwa Azji i Pacyfiku w Pekinie
Mężczyzna w Azji
Koło Naukowe Studiów Azjatyckich SWPS zaprasza wszystkich chętnych do zgłaszania referatów na interdyscyplinarną konferencję naukową pod hasłem Mężczyzna w Azji. W konferencji mogą wziąć udział naukowcy i studenci oraz inne osoby zainteresowane tematyką azjatycką.
Konferencję moderować będzie dr Elżbieta Potocka. Gościem specjalnym konferencji będzie Sumeera Shreshtha, współpracowniczka Women for Human Rights z Nepalu, która opowie o realiach pracy na rzecz kobiet w społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn, lecz także o pozytywnych zmianach prawnych i przemianach we współczesnej mentalności młodego pokolenia Nepalczyków. W części wprowadzającej weźmie również udział dr Grażyna Szymańska-Matusiewicz, która jest ekspertem Centrum Studiów Polska-Azja ds. Wietnamu i przedstawi referat pt. Pozycja mężczyzny w Wietnamie i jej przemiany. Wśród zaproszonych gości jest także profesor Krzysztof Gawlikowski, który wygłosi referat wprowadzający do konferencji pt. Uwagi o społecznej roli mężczyzny w tradycji chińskiej.
Konferencji patronuje: Wydawnictwo Kwiaty Orientu, Wydawnictwo Adam Marszałek, Towarzystwo Azji i Pacyfiku, oraz Centrum Badań Wschodnich.
Prezes z wicemerem o współpracy
W ekskluzywnej restauracji „Petite Fleur” Prezes Wydawnictwa i Towarzystwa Azji i Pacyfiku Adam Marszałek spotkał się z wicemerem miasta Guilin - Zhou Wei, który przewodniczył chińskiej delegacji. Dr Adam Marszałek otrzymał zaproszenie do rewizyty. Omówiono także plany współpracy, której efektem miałaby być publikacja Toruń w Chinach. Guilin w Polsce.
Copyright © 2012 by WAM · All Rights reserved · E-Mail: sklad@marszalek.com.pl
Ucz się chińskiego z Wydawnictwem Adam Marszałek
W Ambasadzie ChRL w Warszawie Prezes Adam Marszałek oraz Radca ds. kultury ChRL w Polsce Wu Guang podpisali umowę o współpracy w wydaniu dwóch podręczników do nauki języka chińskiego dla polskich uczniów i studentów. Dotychczas taki podręcznik ukazał się dla studentów znających język angielski. Oba podręczniki w wersji papierowej będą wyposażone w wersję cyfrową, która pomoże w nauce poprawnej wymowy.
Najpierw Marszałek, a teraz również Time
Judyta Węgłowska, redaktor Wydawnictwa Adam Marszałek odpowiedzialna za edycję książek chińskich, przekazała pracę nad czterema publikacjami - Zakazane Miasto, Hutongi w Pekinie, Kaligrafia chińska oraz Przewodnik po Anhui - Danielowi Kawie, nowo powołanemu redaktorowi naczelnemu Time Marszałek Group. W najbliższym czasie firma podejmie się wielu działań na rynku wydawniczym i medialnym w Polsce. Jej centrala mieści się w podtoruńskich Łysomicach.
Na początku lipca Towarzystwo Azji i Pacyfiku gościło Dyrektor Centrum Studiów Europy Wschodniej Kristinę Vaičiūnaitė, której towarzyszyli dr Vytis Jurkonis oraz Bogdan Rozwadowski, organizujący wizytę w imieniu Konsula Honorowego Litwy Jerzego Bańkowskiego. Pani Dyrektor Kristina Vaičiūnaitė i dr Vytis Jurkonis omówili z Prezesem Adamem Marszałkiem możliwość współpracy wydawniczej.
W podtoruńskich Łysomicach gości serdecznie powitała Dyrektor Europejskiego Centrum Edukacyjnego Halina Marszałek.
Odwiedziny litewskiej delegacji
Obiad w Chang Lin
Prowadzący od wielu lat działalność biznesową w Polsce chiński przedsiębiorca Chang Mar wydał w swojej restauracji obiad na cześć skladającego wizytę w Polsce prof. Hu Dongbo, który wyraził zainteresowanie współpracą z Wydawnictwem Adam Marszałek. W obiedzie uczestniczyli rownież: przyjaciółka Gospodarza Kasia oraz profesorowie Jadwiga i Marek Szulakiewiczowie.
VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa
Towarzystwo Azji i Pacyfiku, Fundacja Wspierania Współpracy Międzynarodowej imienia Profesora Czesława Mojsiewicza, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu oraz Wydawnictwo Adam Marszałek serdecznie zapraszają na
VII Międzynarodową Konferencję Naukową
AZJA W XXI WIEKU: WYZWANIA, DYLEMATY, PERSPEKTYWY
Refleksje nad gospodarką, polityką, bezpieczeństwem, kulturą i edukacją współczesnej Azji
16-17 maja 2013, Toruń.
Do udziału w Konferencji serdecznie zapraszamy wszystkich badaczy zainteresowanych tematyką azjatycką, w szczególności politologów, specjalistów od stosunków międzynarodowych, ekonomistów, prawników, socjologów, antropologów i kulturoznawców. Jesteśmy jednakże otwarci na przedstawicieli wszystkich dyscyplin nauki, których rozważania koncentrują się wokół zagadnień współczesnej Azji. Naszym celem jest jak najbardziej interdyscyplinarna, wszechstronna i pogłębiona refleksja nad znaczeniem państw i społeczeństw azjatyckich w zglobalizowanej rzeczywistości XXI wieku. Pragniemy tworzyć unikalną przestrzeń dyskursu akademickiego, która - jak w ubiegłych latach - umożliwi owocną debatę w międzynarodowym gronie.
Artykuły prelegentów ukażą się drukiem w recenzowanych publikacjach zbiorowych. Referaty wygłoszone w języku angielskim opublikowane zostaną w recenzowanych pracach anglojęzycznych.
Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie konferencji.
Ambasadorzy na Konferencji
Jego Ekscelencja Murad Ali, Ambasador Islamskiej Republiki Pakistanu w Warszawie, potwierdził udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Azja w XXI wieku: wyzwania, dylematy, perspektywy, której Towarzystwo jest głównym organizatorem. Konferencja odbędzie się w dniach 16-17 maja 2013 r., a Pan Ambasador już teraz zapewnił, że wygłosi referat na temat swojego kraju.
Udział w Konferencji potwierdził również Jego Ekscelencja Xu Jian, Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie.
SAHABAT w Toruniu
W dniu 4 lipca 2013 r. do Torunia przybył JE Darmasjah Djumala,
Ambasador Indonezji. Jego wizyta była związana z uroczystą
inauguracją działalności Stowarzyszenia Polsko-Indonezyjskiego
SAHABAT, które działa przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Z
radością witamy w Toruniu nową instytucję dbającą o rozwój
kontaktów i wymianę kulturalną pomiędzy Polską a Indonezją.
MARSZAŁEK PUBLISHING GROUP
Na posiedzeniu Rady Dyrektorów firm tworzących Marszałek Holding podjęto jednogłośnie decyzję o powołaniu nowej firmy pod nazwą Marszałek Publishing Group. Ma ona zastąpić działający do tej pory Marszałek Holding. Dokonana zmiana wynika z chęci dookreślenia w nazwie głównego obszaru działania tworzących ją firm, wśród których dominują oficyny wydawnicze. Obecnie w skład Marszałek Publishing Group wchodzą:
- Wydawnictwo Adam Marszałek,
- Dom Wydawniczy DUET,
- Wydawnictwo Naukowe GRADO,
- Firma Wydawniczo-Handlowa MADO,
- Europejskie Centrum Edukacyjne,
- Time Marszałek Group.
Chęć ścisłej współpracy z Marszałek Publishing Group zadeklarowały także:
- Fundacja Wspierania Współpracy Międzynarodowej Imienia Profesora Czesława Mojsiewicza,
- Centrum Badań Wschodnich,
- Towarzystwo Azji i Pacyfiku.
Funkcję Prezesa MPG objął dr Adam Marszałek.
STUDENTKI Z BAKU STAŻUJĄ
W WYDAWNICTWIE
W dniu 20 sierpnia 3-tygodniowy staż w Wydawnictwie Adam Marszałek rozpoczęły studentki polonistyki Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego Vafa Valijeva i Zara Mutallibova. Celem ich pobytu jest doskonalenie znajomości języka polskiego, poznanie procesu wydawniczego oraz pomoc w redagowaniu i edycji bajek azerbejdżańskich, których tłumaczenie przygotowali studenci bakijskiego uniwersytetu.
WIZYTA REDAKTORA LI ZENGWEI
Toruńską i łysomicką siedzibę Towarzystwa Azji i Pacyfiku odwiedził korespondent chińskiego dziennika „Renmin Ribao” Redaktor Li Zengwei z synem Tycjanem. Oprócz zwiedzania Torunia i spotkań w siedzibie Towarzystwa chińscy goście przeprowadzili rozmowy z Prezydentem Miasta Torunia Michałem Zaleskim, Dyrektorem Departamentu Promocji Miasta Andrzejem Pietrowskim, a także spotkali się z zastępcą Redaktora Naczelnego toruńskich „Nowości” Mariuszem Załuskim.
Zaprzyjaźniony od kilkunastu lat z Towarzystwem Redaktor Li Zengwei wielokrotnie gościł już w Toruniu, a w trakcie wizyt delegacji Towarzystwa w Chinach zawsze służył nam pomocą.
Role gospodyń pełniły Panie: Halina Marszałek oraz Joanna Marszałek-Kawa i Marianna Kawa.
KONGRES
Coraz szybszego tempa nabierają prace nad przygotowaniami do XII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, zaplanowanego na 21-23 maja 2025 roku. Dla wszystkich zainteresowanych informacje o postępach przygotowań, jego organizatorach oraz zasadach uczestnictwa będą stopniowo umieszczane na stronie www.kongresazja.pl. Zapraszamy do jej śledzenia, a chętnych do wzięcia udziału prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.